>404 Ecif’le gündem

>Ohhhhh işler bitti bi rahatladım. Kaç gündür iş yetiştircem diye şıtıresten şıtırese koşuyorum. Rüyalarımda vektor aleminin boşluğunda kayboluyorum. Neyse hepsi geçti şu an çok mesudum sevgili patateslerim.

boş zaman bulmuşken hemen bikaç soru sorucam bişiyler söyliycem, diyceklerim var sayın patatezz halkı.

Bi haftadır Bayykal aşağı Bayykal yukarı. Tam anlamıyla da böyle sanırım yoksa Bayykal ileri Bayykal geri mi demeliydim. Şimdi bu konuda aklıma takılan bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum.

1- Baykal kendinden bekleneni yapmadı ve olayı yalanlamadı. Şimdiye kadar böyle bi olayı kabul eden olmamıştı sanırım.

2- Olay çok büyük olaydı çok yorum yapıldı ama doğal bi olay olarak gösterildi ve halkımızca kabul edildi. (Herkesin bir sex kaseti olabilir. Korkuyorum.

3-Aileler destekledi, Bayykal’ın eşi ‘arkasındayım’ diye açıklama yaptı. (Evet önünde değil onu anladık.) Durumu normal karşıladı, belkide önceden biliyodu, aldatılan çoğu kadın gibi o da kabullenmişti bu durumu.

4- Bayytok’un eşi destekledi, Türk erkeğinden beklenmeyecek bir davranış gibi görünse de o sosyal çevre için normal olabilir diye düşünüyorum.

5- Bayykal’ı boxerla görmeyen kalmadı.

6-Baykal eşinden ve halktan özür dilemedi, pişman değil. (Dilemesi gerekir demiyorum, Clinton bile özrünü dilemişti.)

7-İstifasını etti ama şimdi aslanlar gibi geri dönücek. Uzülüyorum böyle bi olay olmasına hemde böyle bi olay yüzünden istifa etmesine. Gidiceği yok, geri gelicek ve mükemmel muhalefetine devam edicek biz de bir sonraki seçimlerde yine kime oy vericez diye düşünücez.

8-Errdoğan bugün bi açıklama yaptı. Tam da yukarıda söylediğim konulara saldırmış, aynen şöyle,

Hep söylediğimiz şey şudur; Sayın Hikmet Sami Türk gayet güzel bir tespit yaptı. Baştan itibaren hep komplo, komplo, komplo dedi. Komplo dediyse, bu gizli buluşma iddia ediliyorsa, iddia edildiği gibi gerçekten gerçekleştiyse ki şu ana kadar ana muhalefet lideri böyle bir şeyi yapmadığını da söylemiyor. İsmi geçen diğer isim, o da söylemiyor. Kaldı ki biz bu işin içerisinde olmayacağımızı başından beri söyledik ama zorla bizi de bu işin içerisine sokma gayretine girdiler. Ve ister istemez kenarından köşesinden bizi de buna bulaştırıyorlar.

Benim en çok üzüldüğüm konu şudur; Türkiye’nin özellikle toplumsal ahlak değerleri açısından bir erozyona uğratılma gayreti var. En büyük tehlike aslında buradadır. Yani, bu işleri meşru görme gayreti içerisinde olanlar var. En tehlikeli olan yan burasıdır.

Bu milleti ayakta tutan en önemli güç toplumsal ahlakımızdır. Bunun üzerinde spekülasyona girenler var. Ve bunun üzerinden mağdura oynayanlar var ve kusura bakmasınlar böyle bir anlayışı kabul etmemiz mümkün değil ve bu tür rolü oynayanlar eşlerine ihanet edenleri biz hiç bir zaman bu toplumun içinde kalkıp da mağdur olarak göremeyiz, mağdur olarak da kimseye gösteremeyiz, böyle bir gayretin içinde olamayız.

Hangi tarafta olursa olsun, düşüncede olursa olsun, kim bunu yapıyorsa bir defa bunu nasıl olur da mağduriyet içerisine sokabiliriz? Bu, muhafazakar toplumun ahlak değerlerinde bir erozyon başlangıcıdır ki tehlike zaten buradadır, sıkıntı buradadır.”

Sevgili Errrr, arkadaşım bitanem sana ne milletin kimle ne yaptığından. Evet ortada abartılan bi mağduriyet durumu var ama insaların özel hayatlarında kaç kişiyle seviştikleri bizi ilgilendirmez değil mi. Eşlerine ihanet edenleri mağdur olarak göremeyiz diyo, nerden biliyosun ortada bi ihanet olduğunu? Eşi yapmış açıklamasını işte arkasındayım diye. Hem zina da yasak olmaktan çıkmış seneler önce, ay bunu hatırlatmasaydım şimdi yeni taslağa eklemeyin. (Zina olayını merak ettiğimden avukat olan teyzemi arayıp sordum “oo seneler önce çıktı o, zina sadece boşanma sebebidir, yani ilerde evlenirsen zina yapabilirsin yada şimdi evli bi erkekle birlikte olabilirsin bi sorun yok.”dedi.)

Nolucak ne biticek bilmiyorum da şu anayasa taslağı hikayesi unutuldu gitti. Kaynamasın.

Ayrıca bide Kadıköy barlar sokağındaki masaları Kadıköy belediyesi kaldırtmışç Cok kızgınım. Selami amcadan bunu beklemezdim. Kendisini kınıyorum. Olayda Kadıköy çarşıdakilerin Selami amcayı tanımayıp küfretmesiymiş. Yazıklar olsun. Bütün karizma restlenmiş tabi.

Hepinizi bol bol öpüyorum bitanişlerim. İyi haftasonları.

Not- Pazar günü Kadıköy’de Vintage Records’un açılışı var. Tüm plak severleri bekleriz.
(Kadife sokak çıkışı tekel karşısı. kalabalığı görürsün.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s